У Гданську розпочався «Український тиждень»20 ноября 2016

 

З 19 по 24 листопада триватиме у Гданську програма «Український тиждень». В рамках циклу «Театри Європи», який проводить Шекспірівський театр тут покажу вистави, які за останні роки були визнані кращими. Також відбудуться перегляд фільмів, концерти, виставки, майстерні та презентація української кухні. Це перший захід в Ґданську такого масштабу, який представить українську сучасну культуру завдяки різним медіа.

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка з Києва покаже у Ґданську «Еріка XIV» режисера Станіслава Мойсєєва. Це перша інсценізація твору шведського драматурга Августа Стріндберґа на українській сцені. Наступна пропозиція від київського театру – «Щоденники Майдану» Наталії Ворожбит – зворушлива документальна вистава і важливий мистецький голос в триваючому конфлікті в Україні. Цікавим за своєю формою вираження є харківський театр «Прекрасні квіти», який представить перформанс «RED». Також під час Українського тижня буде представлена комедія «Сталкери» від Павла Ар’є і театру «Золоті ворота» та театр-опера «Іов» від Влада Троїцького.

Молодий хореограф та танцюрист Данило Бєлкін із Дніпра представить сучасний танець – соло-перформанс «Learning on». Бєлкіна вважають одним із найкращих українських танцюристів молодого покоління. А Катерина Радченко, куратор Міжнародного фестивалю «Odessa//Batumi Photo Days», спеціально розробила візуальна програму. Її виставка «Елементарна маніпуляція» – це візуальне віддзеркалення соціально-політичних процесів, які відбуваються в Україні за останні роки. До експозиції запрошені молоді фотографи та медіа художники з України.

Закриє програму Українського тижня концерт гурту ONUKA – синтез електронної музики з традиційними українськими інструментами.

Як повідомила речниця Шекспірівського театру у Ґданську Маґдалена Хайдиш, це ще один фестиваль у рамках циклу Театри Європи. Подія відбудеться за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Почесний патронат надали посол України в Польщі Андрій Дещиця, мер міста Ґданськ Павел Адамович і маршалок Поморського воєводства Мєчислав Струк.
Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?