«Гогольфест 2015» пройде під гаслом «Дегустуємо завтра вже сьогодні»16 сентября 2015

 

Мутьдицисциплінарний фестиваль «Гогольфест» цього року відбудеться в Національному експоцентрі України. Організатори зізнаються, що перетворювали нову локацію, архетипний ВДНГ на сучасний культурний центр кілька місяців, і отримали грандіозну площу для проведення заходу. 17 вересня о 18.00 відкриття фестивалю відбудеться одразу в усіх 14 павільйонах, відведених фестивалю. Головний месседж, який учасники намагатимуться донести до глядача в тому, що «завтра починається вже сьогодні», митці спробують показати йому людей, яким не байдужа доля країни й запросити разом це «завтра», продегустувати, – розказує президент фестивалю, Влад Троїцький.

Фестиваль цього року налічує 16 напрямків, і більшість з них мають перформативні концепції. Власне театральна програма фестивалю налічує близько 30 різного роду заходів: вистав, сценічних читань, ворк-ін-прогресс показів тощо. Куратор Наталка Ворожбит старалася зробити акцент на найактуальніший цього сезону, документальний театр, зокрема українскький, та нову драматургію. Також в программу потрапили кілька вистав вуличних театрів України та Польщі, більш традиційні постановки театрів України та Росії. Традиційно, під час «Гогольфесту» будуть показані ексклюзивні постановки Влада Троїцького, створені спеціально до фестивалю – «Мистецтво миру», «Мистецтво війни».

Хореографічна програма фестивалю побудована таким чином, що на перший план виходять три творці сучасного танцю: хореограф, музикант і сценограф. Учасники покажуть 16 хореографічних вистав, хедлайнером програми стане постановка Едварда Клюга Stabat Mater.

Вперше «Гогольфест» знаходить вихід для перформативного мистецтва мало не в усіх напрямках фестивалю. В рамках дитячої програми її учасники, власне діти, зможуть спробувати себе в ролі художників-сценографів до вистави «Карнавал тварин». Український глядач вперше буде ознайомлений з литовською виставою для дітей від 0 до 3 років «Мозаїка». Розробники екологічної програми також готують кілька кінопоказів та вистав, присвячених еко-тематиці. Повну програму «Гогольфест 2015» можна подивитися на сайті фестивалю.


Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?