«Дикий театр» і «Сцена 6» розпочинають освітній проект «Арт-тема»11 апреля 2018

13 квітня о 20:00

«Сцена 6» (вул. Васильківська, 1)

Участь безкоштовна, за реєстрацією

Напередодні показу вистави Рози Саркісян «Психоз 4:48», «Сцена 6» розпочинає освітній проект «Арт-тема». Мета проекту – зробити так, аби театральні глядачі «глибше розуміли сучасний театр, отримували нові знання і ділились своїми спостереженнями», – повідомляють організатори.

Першою арт-темою, довкола якої зберуться театрали стане відома британська драматургія «Психоз 4.48» Сари Кейн і не менш міфологізований життєпис її авторки. «Зустріч для тих, хто хоче копнути глибше» буде присвячено питанням: хто така Сара Кейн? про що її творчість? чому так багато любові, насилля і страждань в її текстах? чому людина на піку слави кінчає життя самогубством? чим зірвала мізки британців творчість Сари? що спільного у британських та українських психозів?

15 квітня о 20.00 на «Сцені 6» відбудеться показ вистави за п’єсою Сари Кейн у постановці київського театру «Актор» і режисерки Рози Саркісян. Це проект-переможець конкурсу Taking The Stage від Британської Ради в Україні, що об’єднав мисткинь із різних куточків України – Києва, Львова та Харкова.

У виставі-кабаре «Психоз о 4.48» дивовижним чином поєднується патологічна жага до життя і безкінечне, циклічне планування смерті. «Психоз» – це психогенне шоу, біполярний балет і просто дівич-вечір, на якому жінки намагаються зрозуміти себе й досягти абсолютного прозріння. Тут зустрічаються хворі й лікарі, яких також потрібно лікувати, і влаштовують запальні танці на смертному одрі.

Сцена з вистави (режисерка Роза Саркісян, автор фото Олексій Товпига) Сцена з вистави (режисерка Роза Саркісян, автор фото Олексій Товпига)

 


Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?