Відкрите Звернення ГОГОЛЬFEST до Президента України02 июня 2010
Віктора Федоровича Януковича
Вельмишановний Пане Президенте,
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST — це перший мультидисциплінарний некомерційний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який не має аналогів у світі. Програма фестивалю об’єднує сучасні візуальні, пластичні та аудіовізуальні мистецтва, музику, театр, сучасний танець, літературу, кіно, а також масштабну освітню програму, до якої входять творчі зустрічі, тренінги та майстер-класи.
Минулого року у мультидисциплінарному фестивалі взяли участь близько 100 мистецьких проектів з України та 25 країн світу та понад 120 тис. глядачів.
За час свого існування фестиваль набув міжнародного значення і став подією, важливою не лише для України, але і для її західних та східних сусідів. У 2009 році відбулися фестивалі-презентації в Санкт-Петербурзі та Москві, у травні 2010 ГОГОЛЬFEST із великим успіхом пройшов у Пермі. Підтвердженням міжнародного визнання ГОГОЛЬFEST є отримання Гран-прі — Премії імені Сергія Курьохіна в галузі сучасного мистецтва «Поп-Механіка».
Більшість проектів ГОГОЛЬFEST — ко-продукція з країнами Європи, Росії, Америки, Азії. Спільні проекти наступного року будуть представлені в країнах-партнерах: Росії, Франції, Угорщині, Польщі, Іспанії, Канаді та інших.
Свою участь у роботі фестивалю 2010 року вже підтвердили посольства та культурні інституції з 32 країн світу, серед яких: Німеччина, Англія, Іспанія, Італія, Франція, Болгарія, Португалія, Румунія, Росія, Угорщина, Нідерланди, Сполучені Штати.
ГОГОЛЬFEST — проект, спрямований на об’єднання країни. Він не є конфліктним ані за мовними, ані за культурними ознаками; він однаково відкритий для Сходу і для Заходу. Це пропозиція відкритості та співпраці. Це вихід із зони протистояння та формування культурного простору країни як зони миру та об’єднання нації.
ГОГОЛЬFEST — це створення інноваційного простору художнього діалогу і міжкультурної конверсії. Це дозволяє створювати мистецькі проекти в принципово іншій художній та етично-ідеологічній парадигмі. Територія фестивалю є реальним мостом поміж Сходом та Заходом.
ГОГОЛЬFEST — це незаангажований та вільний від політичного та міжкультурного протистояння простір. Це міжнародна мережа, яка концентрує європейський та азійський культурні потоки та об’єднує найкращі прогресивні мистецькі сили, і все це відбувається в Україні.
ГОГОЛЬFEST — це об’єктивний доказ того, що попри всі проблеми в Україні можна робити справжні неординарні живі та масштабні речі, унікальні як за атмосферою, так і за змістом. ГОГОЛЬFEST — це творчість молодих і для молодих.
ГОГОЛЬFEST побудований за принципом міжнародної та загальноукраїнської мережі. Важливо, щоб надалі його діяльність не зосереджувалася лише на Києві, але й охоплювала регіони. Уже в цьому році одночасно з фестивалем у Києві відбудуться події ГОГОЛЬFEST у Львові, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Севастополі.
Цьогорічний фестиваль відкриється грандіозним шоу на Майдані Незалежності, яке разом створять український театр «Дах» та легендарний іспанський театр La Fura Dels Baus (відомий, зокрема, тим, що відкривав Літні Олімпійські Ігри в Барселоні у 1992 році).
ГОГОЛЬFEST постав як незалежна ініціатива, але вже вийшов на міжнародний рівень і потребує стабільних та послідовних кроків. Здобувши підтримку Комплексу «Мистецький Арсенал», у стінах якого відбувалися всі події фестивалю, чотири роки поспіль фестиваль демонстрував успішність взаємодії незалежних ініціатив та державних структур, що є ознакою розвиненого демократичного суспільства.
Наприкінці травня 2010 року ГОГОЛЬFEST поставили перед фактом, що через проведення будівельних робіт на території Мистецького Арсеналу всі попередні домовленості про проведення фестивалю в період з 3 по 19 вересня 2010 року є недійсними.
Пане Президенте!
Фестиваль ГОГОЛЬFEST звертається до вас із проханням надати доручення відтермінувати проведення будівельних робіт і надати приміщення Мистецького Арсеналу для підготовки та проведення фестивалю в період з 1 серпня по 25 вересня.
Зрив міжнародного фестивалю такого рівня та скасування наших домовленостей із майже 1000 міжнародних учасників не лише підриває міжнародний імідж України, але і знищує результати тривалої праці по створенню в Україні реального простору міжкультурного діалогу, процесів оновлення сучасної української культури та її інтеграції у світовий контекст.
.
З повагою,
Президент та засновник ГОГОЛЬFEST Владислав Троїцький
Голова Опікунської ради та співзасновник ГОГОЛЬFEST Євген Уткін
Учасники та творці фестивалю