Театр Франка покаже «Щоденники Майдану»

Акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а й прості люди

 

 

27 серпня Національний театр імені Івана Франка відкрив новий ювілейний 95-ий сезон. Відкриття відбулося благодійним показом вистави «Назар Стодоля». Кошти від продажу квитків будуть спрямовані військовим в зону АТО. Найочікуванішою прем’єрою нового сезону стане вистава «Щоденники Майдану». Режисер Андрій Май розповів Cultprostir:

 

«Ми з драматургом Наталією Ворожбит були кураторами роботи, яка тривала з початку грудня 2013-го по кінець лютого 2014-го. Кілька разів на тиждень ми збиралися і фіксували, що відбувається з нами та людьми, які приходили на наші зустрічі. З цього вийшло 78 годин відеозаписів. Потім вийшов текст на 30 сторінок, який нам вдалося вперше презентувати в Москві, ще 10-го березня в рамках Національного фестивалю «Золота маска». Тоді ще не було такого протистояння між державами.

 

Після цього текст був представлений в Гданську, місті, яке відоме польським спротивом, звідки пішла солідарність. Потім в нас з Наталкою була презентація в Лондоні в театрі Royal Court.

 

Наразі восени, окрім Києва, де відбудеться прем’єра вистави, а не просто презентація тексту, ми маємо показ у листопаді у Вільнюсі з литовськими акторами, а у грудні – в Берліні.

 

Ми сподіваємось, що до річниці подій на Майдані нам вдасться зробити акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а і прості люди».


Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?